Far Cry

Far Cry

Datum vydání: 23. března 2004

Žánr: Akční

Vývojář: Crytek, Crytek Studios

Vydavatel: Ubisoft

Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 3, Xbox 360

Far Cry systémové požadavky PC

Far Cry je FPS z kuchyně německého CryTeku, odehrávající se na nepojmenovaném tropickém souostroví (předlohou byly Maledivy v Indickém oceánu). Hráč se ujímá svalovce Jacka Carvera, chlapíka „serious samovského“ typu, který si pro dovolenou evidentně zvolil špatnou destinaci a chce odtud – spolu s nově nabytou spřízněnou duší – co nejkratší cestou pryč.

Není bez zajímavosti, že se původně jednalo o pouhé tech-demo prezentující sílu karet nVidia. Hra se paradoxně stála záhy oblíbenou nejen pro bezkonkurenční i dobře zoptimalizovanou vizuální stránku (jelikož byl jak Half-Life 2, tak Doom III opět odložen, jednalo se o první plné využití DX9 vůbec), ale hlavně pro velmi intuitivní AI, která neztrácela nit ani na mimořádně rozlehlých ostrovech – hrát Far Cry na vyšších obtížnostech je v daných podmínkách skutečně jedinečný zážitek. Průměrný marketing zejména na západě bohužel nepřinesl CryTeku adekvátní komerční úspěch.

Far Cry se dočkalo duchovního pokračování v podobě Crysis od stejného studia. V roce 2008 vyšlo pokračování s názvem Far Cry 2, avšak už vyvíjené Ubisoftem, který převzal práva na značku.

V roce 2008 byl na základě hry natočen stejnojmenný film.

Far Cry System Requirements