Far Cry 6

Far Cry 6

Datum vydání: 18. února 2021

Žánr: Akční

Vývojář: Ubisoft Toronto

Vydavatel: Ubisoft

Platformy: PlayStation 5, Xbox Series X, PlayStation 4, Xbox One, Google Stadia, Microsoft Windows

Lidé z karibského ráje jménem Yara stanuli na prahu občanské války. Když před půlstoletím popravili diktátora Castillu a nastala éra překotného rozvoje ostrova, nikoho nenapadlo, že se útlak jednou navrátí skrze syna Antona. Také jeho potomek Diego je připravován na krvavou dráhu autokrata. Ti, jež se nemíní smířit s životem pod drtivou botou diktátora, si raději vybrali cestu ozbrojeného odporu. Patří mezi ně i odbojář jménem Dani Rojas, nadějné želízko v ohni nastávající revoluce. Podaří se mu zastavit duo tyranů dříve, než zlikvidují všechny, kteří by mohli zhatit jejich velikášské plány?

Zastavit charismatického vůdce nebude jednoduché. Abyste vůbec měli šanci na osvobození hlavního města Esperanzy a celostátní změnu poměrů, je nejdříve nutné zažehnout plameny revoluce v okrajových oblastech venkova, což připomíná premisu série Just Cause. Šestý díl Far Cry staví především na osvědčeném v předešlých dílech. Tak jako ve Far Cry 5 (2018) a Far Cry: New Dawn (2019) ani zde nechybí editor vzhledu hlavního hrdiny. Úplnou novinkou je jeho kompletní nadabování. Akce probíhá z pohledu vlastních očí s tím, že v cutscénách se občas přepne do pohledu třetí osoby.

Vrací se nutnost vyrábět zbraně a další pomůcky, rovněž je možné najímat si amigos bojující po vašem boku. Pro přesun krajinou lze opět využívat nejrozličnějších dopravních prostředků. Po úvodním vytvoření postavy si můžete vybrat startovní lokaci, v níž započnete svou cestu za revolucí, což ovlivní i některé příběhové detaily. Samotné prostředí je inspirované ostrovem Kuba a doposud jde o nejrozsáhlejší herní mapu v rámci FC, zatímco ústřední antagonista je amalgámem různých latinskoamerických autoritářů 20. století. Zasloužit se o změnu k lepšímu ve dvou umožňuje režim kooperace.