Far Cry 4

Far Cry 4

Datum vydání: 18. listopadu 2014

Žánr: Akční

Vývojář: Ubisoft Montreal, Ubisoft Kiev, Ubisoft Red Storm, Ubisoft Shanghai a Ubisoft Toronto

Vydavatel: Ubisoft

Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One

Systémové požadavky PC

Far Cry s pořadovým číslem 4 je střílečka z pohledu první osoby kombinovaná s adventurními prvky. Příběhově navazuje na předchozí díl, tropické ostrovy ale tentokrát opustíme a vrhneme se do oblasti Himalájí.

Příběh hry se točí okolo anglicky mluvícího „Nepálce“ Ajaye Ghale, který se vrací do svého rodného, avšak divokého a nezkrotného regionu Kyrat. Důvodem návratu je rozptýlení popela jeho zemřelé matky. Zanedlouho se však ocitne v občanské válce mezi rebely a tyranským režimem samozvaného krále Pagana Mina. Dokáže Ajay utéci a společně s rebely svrhnout krále Pagana?

Hra vás uvrhne do otevřeného světa Himalájí, v nichž se hratelnost velice podobá předchozím dílům. Můžete zde plnit jak hlavní mise, tak i ty vedlejší. Crafting je opět k dispozici, s čímž souvisí i lov zvěře pro nezbytné suroviny. Ty lze ale využít i jinak. V boji vám po boku může jít legendární bílý tygr anebo například i bojový slon, jehož lze využít i jako dopravní prostředek. Čeká na vás také lezení po skalách, kde vám přijde k duhu závěsný hák. Hra také obsahuje různé frakce, jež budou mít vliv na různá zakončení hry.

Součástí jsou i fantasy prvky, které tvůrci do hry dosadili díky popularitě jejich rozšíření k třetímu dílu. Budete tedy mít možnost navštívit mystickou oblast Šangri-La. V té se stanete bojovníkem Kalinaga a místo moderních vojáků likvidovat mýtické démony různého kalibru.

Multiplayer obsahuje kooperativní kampaň, kde jeden hráč bude představovat Ajaye a druhý Hurka, který se již objevil v minulém díle. Dále budou k mání klasické módy jako deathmatch, team deathmatch nebo například tzv. Arena Mod, ve kterém půjde o přežití před nájezdy vojáků a zvířat.

Příběh hry rozšířila DLC Escape From Durgesh a Valley of the Yetis. První jmenované se odehrává v průběhu původní herní kampaně, druhé po ní.

Far Cry 4 System Requirements