Far Cry 2

Far Cry 2

Datum vydání: 21. října 2008

Žánr: Akční

Vývojář: Montreal Ubisoft

Vydavatel: Ubisoft

Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 3, Xbox 360

Systémové požadavky PC

Pokračování Far Cry už nedělá tvůrce původní hry CryTek, ale vlastník značky Ubisoft. Ovšem Far Cry 2 má s původním Far Cry společný maximálně tak název a žánr hry. Hlavní hrdina Jack Carver z předchozího dílu se vydal na zasloužený odpočinek, nahradilo ho devět zbrusu nových žoldáků, ze kterých si můžete vybrat. Také jsme se přesunuli z tropického ostrova na savany Afriky.

Koncepce celé hry se také radikálně změnila – v FC1 jste neměli žádnou svobodu volby, co se výběru misí týče. Tady jste vrženi do 50 čtverečních kilometrů Afriky a máte téměř naprostou volnost, co se vašich možných činností týče. Na začátku hry sice dostanete úkol zabít dodavatele zbraní Šakala, který rozdmýchává konflikt mezi frakcemi UFLL a APR, ale jak a jestli toho dosáhnete, to už je na vás.

Jste žoldák a tak se vše točí kolem peněz, zde zastoupených diamanty. Diamanty potřebujete na nakupování zbraní (a léků na malárii, kterou hlavní hrdina trpí), zbraně potřebujete na dokončování misí. Mise jsou samozřejmě příběhové a potom různé vedlejší, kterých je mnoho a získáváte je od různých NPC jako jsou obchodníci se zbraněmi.

Na misích se můžete setkat s dalšími jedenácti žoldáky (mezi kterými je i zbylých 8 nezvolených za hlavní postavu). Když si je nakloníte na svoji stranu, můžou vám v beznadějné situaci zachránit krk a krýt vás, dokud si z těla nevytaháte kleštěmi všechny kulky, což zde nahrazuje lékárničky.

Far Cry 2 System Requirements